مشاوره جنسی

مشاوره جنسی و زناشویی

انواع مشکلات جنسی و اصول درمان آن

جنبه جنسی انسان ها، هر گونه رفتار و افکار آن‌ها را دربرمی گیرد که به جنسیت آن‌ها بستگی دارد و عبارت است از شانه زدن مو، ست کردن لباس ها باهم، معطر کردن بدن، برداشت افراد از ازدواج، بوسیدن همدیگر، رابطه جنسی جسمی و … . روان شناسی در حیطه مشاوره جنسی به دو صورت به افراد کمک می‌کند:

 • ۱- آموزش دیدگاه و اصول صحیح جنسی و اصلاح غلط ها
 • ۲- درمان اختلال های احساسی و عملکردی

اصول درمانی هم بر دو جنبه یکی افکار و برداشت غالب بر رابطه و دیگری رفتارهای جنسی طرفین تمرکز دارند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که مشکلات جنسی آن‌ها زمینه جسمانی دارد و روانشناسی نمی‌تواند به آن‌ها کمک کند. اگر افراد توجه کنند که لذت و کارکرد جنسی همبستگی بالایی با حال خوب، روحیه شاد و سلامتی آن‌ها دارد می‌فهمند که اضطراب، افسردگی و علائم ناشی از نوسان خلقی می‌تواند به شدت کیفیت زندگی جنسی آن‌ها را تحت شعاع قرار دهد و مانع لذت بردن آن‌ها شود.

در مورد مشکلات جنسی روانشناس چه کمکی می‌کند؟

برخی افراد نسبت به مراجعه به روان شناس دید مثبتی ندارند و به‌ویژه در مورد مسائل جنسی پس از مراجعه‌ی مکرر به پزشک عمومی یا متخصصین زنان و زایمان با احتمال بسیار کمی یک‌بار هم فقط برای آزمایش به روانشناس مراجعه می‌کنند و اتفاقاً همین جاست که جواب نیازشان را می‌گیرند. بسیاری از افراد مجرد به دلیل عدم آگاهی کافی از اطلاعات جنسی، تنها از دوستانشان مشورت می‌گیرند که مشاوره جنسی به صورت تلفنی برایشان بسیار مفید است. آن‌ها می‌توانند در صحبت با یک روانشناس که بُعد روانی مسائل جنسی را بهتر از سایر معلمان، متخصصین دینی یا پزشکی درک می‌کند، ابهامات ذهن خود درباره مسائلی همچون ترس‌های جنسی، خود ارضایی، محدودیت های جنسی، تمایلات خاص جنسی را رفع کنند و از ناراحتی هایی که می‌توانست اصلاً ایجاد نشود جلوگیری کنند. اغلب سؤال‌های جنسی در مشاوره تلفنی مربوط به:

 • ترس‌های جنسی
 • خود ارضایی
 • تمایلات خاص
 • کم میلی جنسی
 • کیفیت پایین رابطه جنسی
 • دلخوری‌های ناشی از آن
 • تنوع طلبی
 • دلبستگی به غیر

و سایر موارد است که یک روانشناس و مشاور جنسی با شناسایی و فرمول بندی مسئله و طی اصلاحات فکری و رفتاری فن های لازم جهت درمان را بکار می‌گیرد.

مشاوره جنسی

روانشناسی جنسی کودکان

علم روان شناسی معتقد است که بعد جنسی زندگی انسان از بدو باروری یک جنین تا پیر شدن همان فرد ادامه دارد و این دور از ذهن نیست که کودکان هم تکانه های جنسی خاص خود را داشته باشند و نیاز به درمان هم احساس شود. روان شناسی ترتیب رشد جنسی کودک را تبیین می‌کند و به والدین نیز آموزش می‌دهد که در برابر رفتارهای جنسی کودک خود چه واکنشی نشان دهند. همان‌طور که ترس کودک از یک حیوان قابل درمان است، روان شناسی برای درمان وحشت ها، عادت ها و انزجارهای کودک که ناشی از مؤلفه ای جنسی هستند نیز پاسخ درمانی مناسبی ارائه کرده است.

مشاوره جنسی تلفنی

موتور محرک کشتی زناشویی، رابطه جنسی است، ۷۰ درصد مشکلات زندگی مشترک، ناشی از نارضایتی های جنسی و عدم آگاهی درست نسبت به این مسایل است. متاسفانه در کشور ما به دلیل سطح آموزش کم، مردان و زنان در مورد مسایل زناشویی و جنسی اطلاعات کمی دارند، همانطور که برای یک بیماری ساده به متخصص مراجعه می کنیم، باید برای حل مشکلات جنسی نیز با مشاوران آگاه و مطلع و امین صحبت کنیم، ولی متاسفانه به دلیل هنجارهای اشتباه جامعه ما صحبت در مورد مسائل و مشکلات جنسی انجام نمی شود.

مشکلاتی مانند: گرم مزاجی، سرد مزاجی، تفاوت در میل جنسی، اجبار در رفتار جنسی، ترس از رابطه، زودانزالی، مشکلات ارگاسم زنان، تغذیه مناسب و … .

شماره مشاوره تلفنی ، قابل تماس از سراسر کشور با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۳۹ است.

مشاوره تلفنی

تماس با تلفن ثابت بدون صفر یا کد با شماره : ۹۰۹۹۰۷۱۶۳۹

13 پاسخ
 1. سرای مشاور گفته:

  سلام. پیشنهاد می کنم با مشاورین مرکز تماس بگیرید تا علل و ریشه مساله پیدا بشه و در همین جهت برای درمان راهکارها گفته بشن.

  پاسخ
 2. ا گفته:

  سلام یه سوال داشتم میشه کمک کنین خیلی واجبه ولی قابل ذکر نیست

  پاسخ
  • سرای مشاور گفته:

   سلام برای گرفتن پاسخ صحیح و دقیق سوالتون می تونید با شماره های موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام
  پسری ۲۳ ساله که از مشکل جنسی رنج میبرم و به اصطلاح فیتیش دارم و این داره زندگیمو نابود میکنه و هر روز بیشتر از دیروز هم نگرانیم بیشتر میشه هم در عینه حال میل جنسیه خودمو انجام میدم من فیتیش به جوراب و پاهای زنان دارم نمیدونم چیکار کنم چجوری این میلی ک هر روز داره بیشتر میشه و منو به سمت بیماری های بد جسمی و ضعفه بدنی می بره ترکش کنم لطفا کمکم کنید.

  پاسخ
  • سرای مشاور گفته:

   سلام
   با شماره های گفته شده جهت ارتباط با مرکز تماس بگیرید.
   همکارانمون کمکتون می کنند.

   پاسخ
 4. اشکان گفته:

  سلام خسته نباشید من تازه ازدواج کردم خانومم هنگام رابطه جنسی درد زیادی دارد و نمیذارد کاری انجام شود.

  پاسخ
  • سرای مشاور گفته:

   سلام باید علت درد توسط متخصص روانشناس بررسی شود، پیشنهاد می شود با شماره های مرکز جهت مشاوره تماس بگیرید.

   پاسخ
 5. س گفته:

  سلام خسته نباشد. من با همسرم مشکل دارم و اصلاحاضر نمیشود پیش مشاور برویم من یه مشاور میخواهم، میخواهم ک تلفنی باشد تا راهنمایم بکند.

  پاسخ
 6. حسین گفته:

  سلام حسین هستم پدر سه فرزند پسر. هیچ وقت حرف من برای این سه پسر اهمیت ندارد و مادرشان در امور کار و صحبت بین من و پسرانم دخالت می‌کند کسی دیگر مثال میزند همیشه حرف دیگران ارزش دارد و مادرشان جلو پسران کارهایی که برای من اتفاق افتاده جلو آنها میگوید و من همیشه بی ارزش هستم.

  پاسخ
  • سرای مشاور گفته:

   پیشنهاد میکنیم با مرکز تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

   پاسخ
 7. م س گفته:

  سلام خسته نباشید پسرم همسر و دو فرزند دارد. به هرزگی می رود. هم ما را نابود کرده هم خودش را لطفا من و پدرش را رهنمایی کنید چطور باهاش رفتار کنیم.

  پاسخ
  • سرای مشاور گفته:

   لطفا با شماره های مرکز تماس بگیرید تا راهنماییتان کنیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.