تغذیه جنسی

مشاوره جنسی

میل جنسی همچون نعمت‌ها و غرایز طبیعی دیگری همچون گرسنگی و تشنگی و… یک موهبت الهی است که عوامل متعددی بر روی آن تأثیرگذار است و ازجمله این عوامل می‌توان به تغذیه اشاره نمود. تغذیه هم باعث بهبود رابطه جنسی و هم باعث بروز مشکلات جنسی می‌شود.

عملکرد جنسی توسط غدد درون‌ریزی که هورمون‌های خاصی ترشح می‌کنند، کنترل می‌شود. غده هیپوفیز که نقش تعیین‌کننده‌ای در تولیدمثل دارد یکی از این غدد است و نقصان در ترشح این غده نقص در اندام‌های تناسلی، یائسگی زودرس در زنان و … را به دنبال خواهد داشت.

غده دیگر فوق کلیه است که باوجود مقدار کم، هورمون‌های جنسی مهمی را تولید می‌کند و ناتوانی جنسی یا عدم میل جنسی از نتایج فرسودگی در آن است.

غده هیپوفیز برای عملکرد مطلوب خود به ویتامین‌های گروه B نیازمند است. تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین (B3) به‌منظور میل جنسی طبیعی و B5، B6، B12 برای کاهش استرس سودمند هستند. منابع سرشار از ویتامین B عبارت‌اند از: تخم‌مرغ، حبوبات، غلات سبوس‌دار، ماهی سالمون، انواع مغزها و سایر موارد.

شماره مرکز مشاوره

این غده همچنین به ویتامین  E، روی و اسید پانتوتنیک هم نیاز دارد. ویتامین E را می‌تو

 

ان در میوه‌ها، سبزی‌ها، حبوبات و… یافت. روی که در کارکرد مطلوب غده فوق کلیه نیز نقش دارد در صدف خوراکی آب پز، سیر و اسفناج، تخمه گل آفتابگردان یافت می‌شود و مقدار موردنیاز روزانه آن ۴۰ میلی‌گرم می‌باشد و از دیگر ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیاز در عملکرد مطلوب غده فوق کلیه می‌توان به ویتامین‌های  A، B، C، E و اسیدهای چرب اشباع‌نشده اشاره نمود.

ویتامین A در هویج، کلم، سیب‌زمینی شیرین، شلغم، اسفناج، انبه، کاهو و… یافت می‌شود و از منابع غنی ویتامین C نیز می‌توان به توت‌فرنگی، مرکبات، کیوی، هلو، گوجه‌فرنگی، سبزی‌های رنگ تیره اشاره نمود.

لازم به ذکراست که به دلیل تفاوت‌های فردی و تأثیرات متفاوت هریک از ویتامین‌ها و مواد معدنی بر روی افراد خوددرمانی به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود و شما می‌توانید به‌منظور پاسخگویی به مشکلات خود از مشاورین مجرب یاری بخواهید.

تماس با تلفن ثابت بدون صفر یا کد با شماره : ۹۰۹۹۰۷۱۶۳۹

5/5 - (3 امتیاز)