جلوگیری از پشیمانی در ازدواج

مشاوره تلفنی ازدواج

بررسی پشیمانی ازدواج

ازدواج الفبای تاریخ بشریت است و یک سنت دیرینه اجتماعی که از آغاز خلقت بشر مرسوم بوده و همواره مورد تأکید قرارگرفته است. خود ازدواج به معنای تکامل در دیگری است که هدف نهایی از آن رسیدن به آرامش است.

اما امروزه آمار جدایی و طلاق رو به افزایش است و یا افرادی که به دلیل شرایط جامعه حاضر به جدایی نیستند از ازدواج خود دل‌زده و بعضاً پشیمان می‌باشند؛ اما علت چیست؟ چرا عملی که تصور می‌کردیم باعث آرامش ما می‌شود، به خستگی و فرسودگی ما منجر شده است؟

علل پشیمانی بعد ازدواج

سن ازدواج رو به افزایش است و افراد به دلیل فشاری خانواده، دوستان و آشنایان، ترس از تنهایی، گرسنگی جنسی و عدم توجه به زندگی خود ازدواج می‌کنند و اکثراً از ویژگی ها و یا ملاک هایی که باید مورد توجه قرار دهند، غافل‌اند یا موضع سهل انگارانه نسبت به آن اتخاذ می‌کنند و یا نسبت به ازدواج نگرشی ایده آل گرایانه دارند.

از دیگر عواملی که می‌تواند منتج به احساس شکست در زندگی شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عدم فرصت کافی برای شناخت یکدیگر
  • دلبسته شدن به دلیل جذابیت های بیرونی
  • کوتاهی در سؤال پرسیدن به دلیل شرم و سایر موارد.
  • عدم آگاهی در مورد برخی حالات رفتاری و نگرشی فرد.
  • تلاش برای تغییر دیگری و بالأخره عدم توجه به تفاوت های موجود بین زنان و مردان (نیازها، حالات و …)

مشاوره ازدواج برای جلوگیری از پشیمانی بعد ازدواج

جوانانی که قصد ازدواج دارند باید نسبت به معیارهای مناسب همسرگزینی، هدف واقعی از ازدواج و همچنین ویژگی های شخصیتی خود آگاه باشند تا بتوانند این ملاک ها را با دیگری تطبیق داده و کسی را برگزینند که بیشترین نزدیکی را به معیارها و ویژگی های شخصیتی شان داشته باشد.

برای آگاهی از معیارها، اهداف و ویژگی های شخصیتی خود و تطابق آن با فردی که قصد ازدواج با او را دارید و همچنین درست کردن لیست تفاهم و دیگر سؤالاتتان در مورد ازدواج می‌توانید با مشاورین متخصص ما در زمینه ازدواج تماس بگیرید.

شماره مرکز مشاوره

4.8/5 - (13 امتیاز)