ازدواج مجدد

مشاوره تلفنی ازدواج

دلیل ازدواج مجدد

زمانی زن یا مردی تصمیم به ازدواج مجدد می‌گیرد که همسرش فوت شده است یا از همسرش طلاق گرفته و یا همسر دومی می‌خواهد بگیرد.

همه این موارد از منظر جامعه شناختی و روان‌شناختی جای تأمل و بررسی دارد. آنچه روانشناسان و مشاوران تأکید می‌کنند آن است که زن و مرد، نیاز به تأمل و آگاهی برای تصمیم گیری مجدد در این امر مهم را دارند.

مشکلات قبل از ازدواج مجدد

خاطرات همسری که فوت شده است و اختلافات و تنش هایی که منجر به طلاق گردیده، فرد را ملزم به آن می‌کند که مدت زمانی را تا قبل از ازدواج مجدد سپری کند تا جسم و روان فرد التیام یابد. سپس بر اساس اولویت های خود بر اساس شرایط مالی یا نیاز عاطفی و جسمانی با مشاور متخصص مشورت کند.

روانشناسان و مشاوران متخصص در این امر تلاش می‌کنند تا فردی را که تمایل به ازدواج مجدد دارد، با عواملی همچون شرایط بعد از ازدواج، چگونگی تعاملات در رابطه جدید، ویژگی های همسر دوم، تلاش برای حفظ زندگی جدید، برقراری ارتباط با فرزندان، رفع نیازهای اقتصادی، اجتماعی، عاطفی و فیزیولوژیک فرد، آشنا گردانند.

مشاوره ازدواج مجدد

همچنین تحقیقات روانشناسان این‌گونه بوده است که میزان سلامت روانی در میان افرادی که ازدواج مجدد داشته اند بیشتر از کسانی بوده که ازدواج مجدد نکرده اند؛ و فاکتور مهم دیگر در ازدواج مجدد، حل کردن مسائل گذشته فرد در رابطه قبلی و احترام متقابل به یکدیگر، توهین نکردن به حریم شخصی و درنهایت پذیرفتن گذشته فرد و خانواده اش است.

برای مشاوره ازدواج با روانشناسان متخصص می‌توانید با تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۳۹ تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)