ازدواج برای فرار از محیط خانواده

مشاوره تلفنی ازدواج

بررسی معیار ها در مشاوره ازدواج

یکی از مواردی که در مشاوره پیش از ازدواج بررسی می‌شود دلایل و انگیزه‌های دو طرف برای ازدواج کردن است. در بعضی موارد در جلسه مشاوره تلفنی یا حضوری، مشاور ممکن است با دلایلی مانند بالا رفتن سن، صرف ظاهر خوب طرف مقابل، آزادی نداشتن در محیط خانه، فراموش کردن رابطه قبلی و جایگزین کردن، چشم و هم چشمی با دوستان، صرف ازدواج کردن، سخت‌گیری والدین، درک نشدن از جانب خانواده، وابستگی عاطفی به خاطر داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج با آن شخص و… مواجه شود.

آیا این دلایل برای شروع زندگی مشترک و انتخاب همسر می‌تواند منجر به انتخاب و تصمیم‌گیری اشتباه شود؟ تا چه میزان ممکن است ما به خاطر فرار از مشکلاتی که داریم موقعیت پیش ‌رو را کامل بررسی نکنیم و تنها هدفمان ازدواج کردن باشد تا از شرایط فعلی‌مان راحت شویم؟ آیا همیشه شانس با ما بوده و انتخابمان، انتخاب مناسبی است و زندگی جدیدمان خوب خواهد بود؟

انگیزه ازدواج به دلیل فشار خانواده

دختری که در محیط خانه سخت‌گیری زیادی را از جانب والدین و شاید برادر و خواهر بزرگ‌تر خود متحمل بوده و با فردی آشنا می‌شود که وعده آزادی و حق انتخاب می‌دهد، ممکن است مسائلی مانند شغل، اعتیاد، عدم تناسب‌های شخصیتی و خانوادگی را نادیده بگیرد و فقط بخواهد ازدواج کند تا از شرایط فعلی‌اش خلاص شود.

شاید در بعضی موارد ازدواج خوبی باشد اما در اکثر مواقع و انتخاب‌ها بعد از مدتی مشکلات خودشان را نشان می‌دهند چرا که مدت زمان مناسب و کافی را برای شناخت هم در نظر نگرفته‌اند و بلافاصله نامزدی، عقد و شروع زندگی مشترک اتفاق افتاده است.

زمانی که دلیل ازدواج کردن صحیح نباشد و شناخت لازم و کافی بین زوجین نباشد به بن بست رسیدن زوج‌ها سریع‌تر اتفاق می‌افتد و احتمال شکست در زندگی و طلاق گرفتن و تجربه شرایطی شاید سخت‌تر از شرایط خانواده بالا می‌رود.

مشاوره ازدواج

اگر شما در شرایطی هستید که در محیط خانواده درک نمی‌شوید یا شرایط سختی را تجربه می‌کنید بهتر است با مشاوره گرفتن و بررسی کردن شرایط راه حل بهتری را انتخاب کنید تا این موقعیت و سختی را بتوانید مدیریت کنید و حتی اگر موقعیت ازدواجی پیش می‌آید با مراجعه به مراکز مشاوره یا بهره گرفتن از مشاوره تلفنی موضوع و شرایط خود را با مشاور مطرح کنید و موقعیت را دقیق بررسی کنید تا بتوانید با کمک مشاور مسائل و مشکلات خود را در مرحله اول حل کنید و بعد به بررسی موقعیت ازدواج بپردازید تا بتوانید تصمیم مناسبی را اتخاذ کنید.

شماره مرکز مشاوره

4.2/5 - (70 امتیاز)