درمان خیانت همسر

خیانت (دلایل، درمان و جلوگیری از آن)

خیانت، ریشه در مسائل جنسی و بی توجهی از سوی همسر دارد و همچنین عدم ایجاد یک رابطه عاطفی و صمیمی بین زن و شوهر و برطرف نکردن نیازهای یکدیگر و تنوع طلبی منجر به خیانت می‌شود، خیانت از سوی مردان بیشتر گزارش شده است.

دلایل خیانت زن و شوهر

در بعضی موارد، زن و مرد به‌اجبار تن به ازدواج می‌دهند در حالی که هیچ گونه علاقه ای از قبل وجود نداشته و بعد از مدتی متوجه می‌شوند که مشکلات جنسی هم به آن اضافه شده است؛ بنابراین به جای آنکه از مشاور و روانشناس خانواده کمک بگیرند به سمت طلاق یا خیانت می‌روند. مشکوک بودن به همسر و برچسب خیانت زدن به او کاری از پیش نمی‌برد تنها رابطه را سست تر می‌کند؛ در حالی که مشاوران و روانشناسان راهکارهای مفیدتری توصیه می‌کنند.

درصد بالایی از خیانت های بین زن و شوهر به طلاق منجر می‌گردد و فرزندانشان در سنین بلوغ به دور از والدین به سمت اعتیاد و بزهکاری و … می‌روند. همچنین بگو مگو ها و کشمکش های بین زن و شوهر در خانه تأثیر مخربی بر فرزندان دارد و آسیب های جدی بر روان آنان به جا می‌گذارد.

عامل فردی در خیانت

عواملی همچون گذشته فرد و روابط گذشته او با دیگران، رفتار جنسی، روش تربیتی و … در خیانت تأثیر گذار است.

روابط بین همسران

مشکلاتی مانند : نبود احترام متقابل و حفظ حرمت ها، عدم مسئولیت، تعهد و پایبند نبودن به زندگی، توجه‌نکردن به نیازهای عاطفی و جنسی یکدیگر

جامعه

نقش های جنسیتی، قانون، رسانه ها، فیلم و افکار عمومی نسبت به زن و مرد، پیشرفت صنعتی، مدرن شدن جامعه و … از عوامل تأثیر گذار است.

کودکی فرد

 که شامل سه سبک دل‌بستگی است: دل‌بستگی ایمن، دل‌بستگی نا ایمن/اجتنابی، دل‌بستگی ناایمن اضطرابی.

کودکانی که رابطه دل‌بستگی ایمن را با مادر خود داشته اند در بزرگ‌سالی تمایل دارند تا رابطه رمانتیک شاد و موفقیت آمیزی داشته باشند و تمایل دارند تا همسر خود را مورد حمایت قرار دهند؛ و اما کودکانی که رابطه دل‌بستگی ناایمن/ اجتنابی داشته اند در بزرگسالی تمایل به ایجاد رابطه صمیمانه ندارند و به سختی به دیگران اعتماد می‌کنند و ترس از ایجاد یک رابطه صمیمانه با جنس مخالف خود دارند.

کودکانی که رابطه دلبستگی اضطرابی با مراقب خود داشته اند در بزرگ‌سالی و در روابط خود به این شکل عمل می‌کنند که همیشه نگران هستند که دوست داشته نشوند یا ترک شوند و تمایل دارند تا یک رابطه عاطفی منفی را مجدد تجربه کنند.

درمان و جلوگیری از خیانت

برای مشاوره با روانشناسان متخصص خانواده و درمان خیانت مرکز مشاوره روانشناسی «سرای مشاور»، می‌توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۳۹ با تلفن ثابت از سراسر کشور تماس بگیرید.

شماره مرکز مشاوره

4.8/5 - (20 امتیاز)