خیانت مرد به زن

مشاوره خیانت همسر

تعهد و بی‌وفایی در ارتباطات زناشویی یکی از بزرگ‌ترین مشغله‌های ذهنی بشر است، همه افراد از این فاجعه متنفر هستند و درعین‌حال آماده شنیدن داستان‌هایی از این نوع می‌باشند ولی بعضی از افراد حتی تاب تحمل شنیدن آن را هم ندارند. حتی بزرگ‌ترین مذاهب جهان خیانت مرد به زن را رد نموده‌اند؛ اما بااین‌حال چرا برای بسیاری از افراد تمکین به یک همسر سخت است؟

بعضی از افرادی که در زندگی زناشویی خود تقلب می‌کنند، افرادی هستند که به آن‌ها لقب خائن یا هوس‌باز داده می‌شود. آن‌ها مایل به کسب فتوحات بزرگ و قابل‌توجه هستند و این فتوحات را در قالب داشتن چند همسر و معشوقه درک می‌کنند. از حیث بالینی این افراد دچار نوعی اختلال شخصیتی خودستایی و یا نوعی رفتار نمایشی هستند. آن‌ها آرزومند و طالب کسب توجه و محبت هستند، درحالی‌که خود قادر به پاسخگویی به این سبک نیستند و یا اینکه برخی از افراد به خاطر عقده‌های حل‌نشده از کودکی ارتباط با افراد مختلف را راهی برای تسکین خود می‌پندارد درصورتی‌که با این وابستگی‌ها باز احساس تنهایی می‌کند. بعضی دیگر افراد هم که تاکنون در این رابطه اقدام نکرده‌اند، ممکن است مستعد این تقلب باشند. آن‌ها آگاه نیستند که در ارتباط فعلی خود نوعی فقدان و اشتباه وجود دارد و یک اتفاق مثل توجه به مرد یا زن دیگر حس خاصی را در آن‌ها بیدار می‌کند و لذا در ارتباط با وفاداری خود به همسر اول دچار تردید می‌شود و پایه‌های آن تعهد و پیمان اولیه سست می‌شود.
بعضی دیگر افراد از وجود خلل و محرومیت در ارتباط با همسر اول خودآگاه هستند و سعی فعال در جبران آن دارند (به‌گونه‌ای دیگر، خواه غلط یا درست) و در این مورد است که فرد در ذهن خود دلایلی برای توجیه رفتار می‌پروراند تا خود را آرام کند.

بعضی از آمارها مدعی این امر است که حدود ۵۰% از زنان و ۷۰% از مردان ممکن است مرتکب این تقلب بشوند.

برای مشاوره در زمینه مسائل زناشویی و خیانت می‌توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۳۹ با تلفن ثابت از سراسر کشور بدون پیش‌شماره تماس بگیرید.

شماره مرکز مشاوره

4.7/5 - (6 امتیاز)
6 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  باسلام چند روز پیش فهمیدم شوهرم به خواهرم اظهار علاقه کرده طوری بوده که گفته وقتی میبینمت حالم خراب میشه دارم دیونه میشم بخدا اخه من هم خوشگلم هم خوش هیکل ولی خواهرم از من خوشگلتره راه حلی جلو پام بزارید دارم به فنا میرم

  پاسخ
  • سرای مشاور گفته:

   سلام
   برای بررسی بیشتر موضوع شما پیشنهاد میکنیم با تلفن های موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. Mahsa گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بگم من خیلی به همسرم مشکوکم دارم دیوونه میشم بخدا. اصلا ارامش ندارم ته قلبم بش اعتماد ندارم گوشیش رمز داره من نمیدونم. جوریه که دست به گوشیش بزنم بگم بده فلان فیلمو از گوشیت ببینم به زور و با اکراه میده مثلا میگه از دست خودم ببین. نمیدونم این رفتاراش برا چیه. مثلا موردای مشکوک میبینم
  تا ازش میپرسم که تو خیانت نمیکنی اون میگه برا چی باید خیانت کنم چه دلیلی داره؟ زن به این خوبی دارم و از این حرفا. اونجاس که من یخورده دلم قرص میشه ولی همین که میبینم انقد روی گوشیش حساسه و رمزداره به من نمیگه بیشتر اعصاب و روان منو به هم میریزه. بعضی وقتا همین شک و تردید باعث میشه یهو خسته شم و بگم گوربابای زندگی. میرم طلاق میگیرم راحت میشم. حداقلش فکرم ارومه. با دنیایی از ترس و دلهره و استرس زندگیمو نمیگذرونم. از طرفی خیلی هم دوسش دارم که جسارت همچین کاری هم ندارم. تو رو خدا به من بگید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • سرای مشاور گفته:

   سلام
   لطفا با شماره های مرکز تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی ها را بر اساس شرایط دریافت نمایید.

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  سلام من سنم چهل و دو سال است شوهرم معتاد است و بیست و سه چهار سال است ازدواج کردم و چهار فرزند دارم شوهرم مدتی است با زنی در ارتباطه چکار کنم دارم دیوونه میشم چکار کنم در صورتی هم که دوتا از بچه هام جوان هستن خیلی ناراحتم تو رو خدا راهنماییم کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.