مشاوره روانشناسی

مشاوره تحصیلی و انگیزشی

تعریف انگیزش تحصیلی

در موقعیت ها و شرایط مختلف انجام یک رفتار یا یک کار به چند فاکتور جهت انگیزه نیاز دارد و اگر این انگیزه ها دسته بندی شوند؛ برخی تحت کنترل عوامل خارجی و برخی تحت کنترل عوامل داخلی و ذاتی فرد هستند.

در برنامه های تحصیلی و یادگیری که به موقعیت اجتماعی مربوط است و اغلب در کودکان و نوجوانان نیاز به مدیریت دارند، ایجاد انگیزه های بیرونی، تشویق و تقویت، مفید و کارآمد هستند. روانشناس در این زمینه برای ایجاد قراردادهای مناسب به افراد و خانواده ها کمک می‌کند.

روانشناس در شناختن شخصیت به خود فرد یا اطرافیانی که در محیط تحصیل یا زندگی کنارش هستند کمک می‌کند.

  • شخصیت های محکمی که به تحصیل ایمان و علاقه قلبی دارند؛ از انگیزه های درونی تأثیر می‌پذیرند و تا زمانی که تحصیل لذت‌بخش باشد، سخت‌کوش هستند.
  • شخصیت هایی که برای رسیدن به پاداش و تحسین والدین درس می‌خوانند؛ انگیزه های خود را وابسته به واکنش والدین تنظیم و دریافت می‌کنند.
  • شخصیت هایی که برای رسیدن به تشویق و تائید همسالان درس می‌خوانند؛ انگیزه‌های خود را وابسته به اجتماع و نظارت دیگران تنظیم می‌کنند.

از این مقالات نیز دیدن نمایید.

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج

روانشناسی کودک

مشاوره روانشناسی


با کمک مشاوره با روانشناس مشکلات مربوط به عدم علاقه مندی خود یا فرزندتان را در مورد عدم تمایل به درس خوندن ریشه یابی کنید و راه حل اصولی برای رفع آن را بیابید.

برای ارتباط با مشاوران انگیزشی و روانشناسان مجرب، میتوانید با شماره تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۶۳۹ با تلفن ثابت بدون پیش شماره تماس بگیرید.

مشاوره تلفنی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.